Nejčastější dotazy

1.Jaká je optimální teplota v potírně a ochlazovně.

           Optimální teplota v potírně je v rozmezí od 80 do 100°C. Naši potírnu vytápíme na 94°C přičemž vlhkost vzduchu je přibližně 15%. Voda v bazénku nepřesahuje 10°C. Většina osob má z těchto teplot strach , ale mohu s klidným svědomím prohlásit, že se nemají čeho obávat, poněvadž doba strávená v sauně při teplotě 100°C je snesitelnější než doba strávená na pláži kdy teploměr ukazuje 28°C.

2.Je povoleno v sauně nošení plavek.

           Tak to v žádném případě. Obnažené tělo je základním fyziologickým a hygienickým požadavkem. Povrch těla musí být naprosto volný, aby se vyhovělo termoregulačním dějům v organismu, ke kterým za pobytu v horku nutně dochází.

3.Již jednou jsem saunu navštívil, ale žádné uvolnění těla jsem na sobě nepociťoval.

           Každý člověk reaguje na prostředí sauny poněkud jinak, odlišně ji snáší a hlavně také různě potřebuje. Proto si má každý nejprve rituál saunování sám na sobě vyzkoušet a nalézt si jeho nejvhodnější způsob. Tak se nejlépe dosáhne osobního prospěchu a vyvolá se vždy také onen závěrečný pocit uspokojení, uvolnění a jisté životní radosti, opakující se po každém správně provedeném saunování. Jediné saunování však k trvalému účinku nestačí, mnohdy se teprve několikerým opakováním dostaví správné reakce organismu. Jakékoli nesprávné jednání před saunováním, během něho i po jeho ukončení vadí očekávanému účinku. Zásadně nepijte před saunováním alkoholické nápoje, doporučuji spíše minerálky, ovocné šťávy, čaje.

4.Co si mám představit pod pojmem „ ... do jedné hodiny saunování“.

 Doba pobytu v sauně, do které se započítává i čas strávený v solné odpočívárně i šatně. Přesněji od převzetí klíčů po odevzdání.

5.Solná sauna nebo solná jeskyň.

 50 na 50.

Jeskyň by měly volit osoby trpící srdečními a kožními potížemi, lidé stydlivý (v sauně jste nazí) a osoby toužící po větším klidu z relaxace. 

Tím, že jste v sauně nazí, při střídání vysoké a nízké teploty (roztahují se póry), pohybujete se , mluvíte, při cyklu skoro dvou hodin, je vstřebávání solných částic daleko větší něž kdekoli jinde.

6.Proč uvádíte "netradiční sauna" .

  • 1998 -Klasická sauna . Vzniká sauna -  klasicka, tak je ji známe všude
  • 1999 - Klasická sauna s občerstvením. Na žadost zákazníkú začalo v naší sauně točit dobré chlazené regionální pivečko
  • 2000 - Sauna s barem. Pivko nepijí již jen saunaři, ale i ostatní zákazníci
  • Současnost - Bar se saunou. Naše sauna vypadá jako nekuřácká domácí hospůdka. Všichni znají všechny. Chodí k nám doktoři,podnikatelé, úředníci, technici, dělnici, školáci, dědoušci i děti, motorkáři, ajťáci, komunisti i socani.....

   

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode